Zasluženo do prvog Mastersa u karijeri

22.03.2010 10:31 Starost: 7 yrs

VIDEO Ivan Ljubičić senzacionalni je pobjednik tri milijuna i 645 tisuća američkih dolara vrijednog ATP turnira iz serije Masters 1000 u Indian Wellsu. U finalu je svladao sedmog nositelja i osmog tenisača svijeta, Amerikanca Andyja Roddicka 7:6 (3), 7:6 (5) nakon dva sata i sedam minuta igre.

To je deseti ATP naslov za Ljubičića, a prvi na turniru iz Masters serije.

Nijedan igrač nije izgubio svoj servis tijekom meča, Ljubičić je spasio šest, a Roddick tri break-lopte. U izjednačenom prvom setu svaki je tenisač držao svoj servis pa je odluka o prvoj dionici donesena u tie-breaku. Nakon što je poveo 3-0 u tie-breaku, Ljubičić nije ispuštao vodstvo i osvojio je prvi set za sat i pet minuta igre. Preslika igre iz prvog seta nastavila se i u drugom kad su oba tenisača držala svoj servis. Ponovno je Ljubičić poveo u tie-breaku i trijumfalno zaključio desetodnevni turnir u Kaliforniji.

Tridesetjednogodišnji hrvatski veteran do završnice Indian Wellsa stigao je izbacivši vrhunske igrače, Srbina Novaka Đokovića i Španjolca Rafaeal Nadala. Bolji je od Nadala bio u polufinalu, a Đokovića je zaustavio u osmini finala.

Ljubičić je smanjio zaostatak u međusobnim dvobojima protiv Roddicka na 7-4. Usto uzvratio mu je za poraz u posljednjem meču. Bilo je to također u Indian Wellsu prije tri godine kad je Roddick u četvrtfinalu bio uspješniji također u dva tie-breaka. No ovog je puta Ljubičić, kako je izjavljivao tijekom turnira, igrao neopterećeno i uživao u svakom meču u Kaliforniji.

Pobjednica WTA turnira u Indian Wellsu je srpska tenisačica Jelena Janković. U finalu je svladala Dankinju Caroline Wozniacki 6:2, 6:4 i osvojila 12. turnir u karijeri.