Veličanstveni Messi uništio Arsenal!

06.04.2010 23:38 Starost: 7 yrs

Nogometaši aktualnog europskog prvaka plasirali su se u polufinale nakon što su na domaćem terenu pobijedili Arsenal s 4:1, a prva utakmica u Londonu je završila neodlučeno, 2:2. Sva četiri pogotka za Barcu postigao je Messi (21., 37., 42., 88.), a strijelac za Arsenal bio je danski napadač Nicklas Bendtner (18.).

Barcelona je očekivano bila nadmoćnija od samog početka susreta, ali prvi su poveli gosti. U 18. minuti hitri Theo Walcott je poveo kontranapad, te je poslužio Bendtnera, koji je iz drugog pokušaja loptu pospremio u mrežu. Radost Arsenala trajala je samo tri minute, jer je u 21. minuti ogleda Lionel Messi s vrha kaznenog prostora pogodio za izjednačenje.

U 32. minuti Messi je ponovno bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac završio pored vrata. Pet minuta kasnije Abidal je ubacio s lijevog krila, obrana Arsenala izbila je loptu, no samo do Messija, koji iz neposredne blizine zabio svoj drugi gol. Novu majstoriju Messi je izveo u 42. minuti, kada je kontranapad Barce okončao prekrasnim lobom, zabivši u samo 21 minutu tri pogotka!

U drugom poluvremenu domaćin se očekivano zadovoljio kontrolom igre, a Arsenal je uspio stvoriti tek jednu priliku, kada je u 72. minuti Bendtner glavom pogodio vratnicu, propustivši priliku učiniti dvoboj ipak neizvjesnijim. Da je pogodio, još jedan gol Topnicima bi zbog više pogodaka u gostima bio dovoljan za eventualni prolaz.

Točku na i stavio je ipak najbolji nogometaš današnjice Messi, koji je u 88. minuti propisno izvrtio obranu gostiju, a potom je kroz noge nemoćnog vratara Almunije pogodio za pobjedu Barce od 4:1.

Hrvatski reprezentativac u redovima Arsenala Eduardo Da Silva u igru je ušao u 73. minuti, ali u tih 15-ak minuta nije bio posebno zapažen, bio je potpuno odsječen u napadu grogirane Wengerove momčadi.

Barcelona će u polufinalu igrati protiv Intera, koji je ranije danas eliminirao moskovski CSKA.

I jedna i druga momčad na Nou Campu bile su oslabljene neigranjem nekolicine važnih igrača. Katalonci su bili bez standardnih stopera Gerarda Piquea i Carlesa Puyola, koji nisu imali pravo nastupa zbog kartona, a napadač Zlatan Ibrahimović pauzirao je zbog ozljede. Londonska momčad u susret je ušla desetkovana, bez Fabregasa, Aršavina, Van Persiea, Gibbsa, Djouroua, Gallasa i Songa.

Inter s dvije talijanske pobjede među četiri

Nogometaši talijanskog nogometnog prvaka svladali su CSKA s 0:1, a identičnim su rezultatom slavili i u prvom susretu u Milanu, pa su s ukupnih 2:0 izborili svoj prvi plasman u polufinale Lige prvaka od 2003. godine.

Za Talijane utakmica nije mogla bolje početi, poveli su već u šestoj minuti golom Wesleya Sneijdera iz slobodnog udarca. Bio je to šok za ruski sastav i već tada je bilo jasno kako se Inter plasirao u polufinale. Naime, u tom trenutku Rusima je za prolaz u polufinale trebala pobjeda s dva gola razlike, što znači da su morali zabiti tri pogotka Interu.

Trener ruskog sastava Leonid Slucki odmah je promijenio taktiku i u 14. minuti u igru je uveo napadački orijentiranog Nigerijca Sekua Odiaha. Međutim, do kraja poluvremena CSKA nije uspio ozbiljnije ugroziti talijanska vrata. Inter je 35. minuti mogao postići još jedan gol, no Milito je loše reagirao u izglednoj situaciji.

Ako je nakon Interova vodstva i bilo dvojbi tko će u polufinale, u 49. minuti priča je bila zaključena. Odiah je neopreznim startom zaradio drugi žuti karton i isključenje. Inter je ostatak utakmice rutinski odradio, a CSKA s igračem manje nije uspio ni izjednačiti rezultat.